top of page

Ako prebieha hypnoterapeutické sedenie

Úvodný rozhovor

Porozprávame sa o Vašom trápení a spolu zistíme, ako by mala vyzerať Vaša preferovaná budúcnosť, aby sme vedeli zvoliť počas hypnózy tie najúčinnejšie stratégie.

> Zístíme, aké vnútorné zdroje máte k dispozícii, aký spôsob bude pre Vás najvhodnejší pri vstupe do hypnózy (klasický, nepriamy, alebo humanistický prístup).

> Porozprávame sa o Vašich predstavách, ktoré máte o hypnóze, skúsenostiach s hypnotickým tranzom, o mýtoch ktoré hypnózu sprevádzajú, podrobne si vysvetlíme ako bude vyzerať priebeh hypnózy, aby sme rozptýlili prípadne obavy a mohli ste sa prichystať na Váš prvý príjemný hypnotický zážitok.

 

  Pán Pavelek veľmi ohľaduplným spôsobom rozptýlil všetky moje obavy z hypnózy a ja som si naozaj užila svoju prvú hypnózu. Strach naozaj nebol na mieste. Ďakujem za pomoc

                                                                                                 A. Majerníková

Samotná hypnóza

> "Budete sedieť v pohodlnom kresle, zaťiaľ čo budete počúvať môj hlas. Je úplne jedno čo budete robiť na vedomej úrovni. Možno sa Vám budú v mysli vynárať rôzne myšlienky, bude to v poriadku. V poriadku bude aj to ,ak sa prenesiete vo svojej mysli k príjemným predstavám. Na tom v podstate nezáleží, pretože dôležité bude, čo bude robiť Vaše nevodomie."

Takéto alebo podobné slová budete počúvať a svojim vlastným tempom sa začnete ponárať do príjemného hypnotického zážitku.

Po úvodnom navodení hypnotického tranzu, budeme testovať rôzne hypnotické fenomény, aby sme vedeli využiť Vaše najväčšie prednosti pre čo najrýchlejšiu a najkvalitnejšiu želanú zmenu. To nám umožní ušiť terpaiu priamo na Vás.

> Počas hypnózy terapeut používa najmodernejšie a najúčinnejšie postupy a techniky zamerané na riešenie Vášho konkrétneho problému. Slová sú volené tak, aby klient čo najjednoduchšie mohol využiť benefity hypnózy.


 

  Už počas prvého sedenia sa nám podarilo navodiť levitáciu ruky. Ako mi Juraj vysvetlil, je to jeden z hypnotických fenoménov. Levitáciu mojej ruky sme využili pri odstránení úzkosti. Ďakujem za úžasnú skúsenosť a pomoc s odstránením mojich úzkostných stavov.

                                                                              T. Kolník 

> Počas sedenia pracujeme aj na tom, aby ste si vedeli aj sami navodiť tento úžasný stav, kedy sa Vaše nevedomie učí veľmi rýchlo novým veciam. Naučíme Vás ako správne pracovať v autohypnóze, aby ste si vedeli pomôcť aj sami. 

Heading 1

bottom of page