top of page

V hypnoterapii pracujeme so zmeneným stavom vedomia, ktorý obchádza obmedzenia vašej vedomej mysle a tým vytvárame priestor na jedinečné riešenie vášho problému.

Hypnoterapia je bezpečná, praktická, účinná a efektívna metóda  psychoterapie pri riešení mnohých problémov. V mojej praxi používam ericksoniásku nedirektívnu hypnózu, klasickú hypnózu, hypnózu orientovanú na riešenie a humanistickú hypnoterapiu. Každému človeku sedí iný typ navodzovania hypnotického tranzu a to je aj moja prednosť, ako hypnoterapeuta, že viem flexibilne a prirodzene prepínať medzi mnohými štýlmi hypnotickej komunikácie, tak aby to klientovi pokiaľ možno čo najrýchlejšie prinieslo želaný úžitok.

 

Hypnotický stav si môžete vyvolať sám (autohypnóza), alebo niekým iným. Hypnoterapia je však oveľa viac ako len hypnóza. Aj keď hypnotizér môže poskytnúť iba návrhy / príkazy, aby vám pomohol, keď chcete prestať fajčiť, schudnúť, zvýšiť sebaúctu a tak ďalej, ja ako hypnoterapeut vás dovediem k hlbšiemu pochopeniu vášho problému a vyriešenie vášho problému sa stane takmer okamžite. Toto hlbšie porozumenie vás privedie k základnej príčine vášho problému, ktorý sa potom vyrieši najlepším možným spôsobom a prinesie dlhotrvajúce zmeny. Moderná hypnóza a aj ja ako hypnoterapet, pracujem s presvedčením, že máte všetky odpovede, len jednoducho neviete, ako ich získať. Otvorme pre vás tie dvere a ukážem Vám, aké silné vnútorné zdroje máte aký ste silná/ý.

Pri hypnoterapii používam aj komunikačnú psychoterapiu zameranú na riešenie, aby zmeny boli podporované nielen z na nevedomej rovine ale aj na tej vedomej. 

Ako funguje hypnóza?

Celý deň chodíme v rôznych hypnotických stavoch! Neustále hypnotizujeme sami seba takmer v každom okamihu nášho života, samozrejmosť, ktorú máte vo svojej mysli, napríklad kritizovanie seba samých alebo kompliment za svoje úspechy, je samohypnóza. Neustále programujeme, dávame návrhy a to, čo myseľ očakáva, že sa stane, sa často zhmotní.

Predstavte si živo nasledujúcu situáciu. Povedzme, že stojíte na samom okraji dverí vrtuľníka a chystáte sa skočiť. Hádajte, čo sa stane, ak vizualizáciu urobíte živým spôsobom so všetkými účinkami zvuku, vetra, adrenalínu ... ešte to cítite? Vaše telo sa náhle stane napätým, váš krvný tlak sa zvýši, keď sa vaše telo pripraví na „skok“. K tomu dôjde, aj keď bezpečne sedíte doma v pohodlnej stoličke! Naše emócie priamo ovplyvňujú naše tzv. Nedobrovoľné alebo inštinktívne fyziologické reakcie. Toto sa deje, keď náš hypotalamus pôsobí ako filter pri vytváraní hormónov, aby inicioval boj alebo útek. Pri hypnóze ste schopní vystúpiť mimo seba a pozorovať, čo sa vo vašom vnútri deje, takmer akoby ste sa pozerali na inú osobu. V hypnotickom stave objektívne sledujete svoje vlastné myšlienky a reakcie. Týmto sa dostávate k hlbokému pochopeniu starých programov bežiacich vo vašej mysli, ktoré vám už viac neslúžia. Akonáhle si to uvedomíte, nikdy na to nezabudnete. Keď v budúcnosti nastane rovnaká situácia, budete lepšie vedieť, čo je potrebné urobiť, aby ste si s ňou poradili.

 

Všetky hypnózy sú samohypnózy. Keď pozeráte film, stanete sa súčasťou zážitku vo vašej mysli. Je to, akoby ste boli súčasťou filmu, ktorý sledujete. Aj keď vedome viete, že sú to iba herci a obrázky na obrazovke, ktorá je filmovaná kamerou, vaše emócie sú úplne zapojené. Smejete sa, plačete a cítite... Keď ste v hypnotickom stave, je to to isté. Ste si vedomí všetkého okolo seba a máte plnú kontrolu nad svojimi emóciami. Tentoraz ste však hviezdou filmu a všetko ostatné je iba šum pozadia.

Ako pracujem s hypnózou?

Všetci máme nejaké správanie, myšlienky a vízie sveta, ktoré sú pre nás jedinečné. Niektoré z nich boli do nás naprogramované už od detstva. Iné boli naprogramované v neskorších rokoch nášho života. Naše systémy viery sú tiež ovplyvnené médiami a okolo nás a prezentujú sa ako autoritné postavy. Niektoré zo „správ“, môžu byť škodlivé alebo už neúčinné a môžu spôsobiť, že budeme konať nezdravými spôsobmi, ktoré sú pre nás mimoriadne škodlivé. Spomeňte si na reklamy počas jesenného a zimného obdobia. Jednoznačne im dominujú reklamy na nádchu, chrípku a iné respiračné ochorenia. Odkedy som prestal sledovať reklamy, nemal som chrípku už päť rokov. A to isté aj moja rodina.

Aby sme mohli zmeniť ktorékoľvek z týchto existujúcich správaní, vzorcov alebo myšlienok, musíme najskôr zistiť, čo v skutočnosti sú a ako ste sa ich naučili. Potom musíme určiť, aký účel slúžia vo vzťahu k nášmu správaniu, inými slovami, aký je jeho zámer. V tomto okamihu môžeme objaviť najúčinnejšie spôsoby iniciovania zmeny. Hypnoterapia pomôže vyčistiť nežiaduce správanie a presvedčenia a nahradiť ich vhodnejšími, ktoré sú omnoho výhodnejšie v súlade s požadovaným výsledkom. Počet potrebných sedení je v každom prípade je veľmi individuálny. Pre niektorých môže trvať iba jedno alebo dve sedenia, aby sa zistilo, aké ľahké je nahradiť nechcené impulzy a nedobrovoľné programovanie, pre iných je to o niečo dlhší proces. Môže sa to týkať chronického stresu, nízkeho sebavedomia, úzkosti, strachu, fóbie. depresie, liečenie traumatických zážitkov a iných.

 

Pomôžem Vám dostať sa ku koreňu vášho problému a získať potrebné vnútorné zdroje na úplne a bezpečné vyriešenie vášho problému. Pomôžem Vám nahradiť vaše staré škodlivé vzorce prospešnými, ktoré povedú k novým a zdravým . Samozrejme si budete pamätať každú chvíľu svojho sedenia a budete mať  úplnú  kontrolu nad sebou a nad svojím okolím. Akonáhle prídete na svoje odpovede, budete si ich už navždy pamätať. Tým sa otvoria dvere do vašej lepšej budúcnosti a budete na novej ceste k skutočnému úspechu.

bottom of page