top of page

S týmto 

VÁM

POMÔŽE

MÔJ PRÍSTUP

Úzkosť

ÚZKOSŤ

Čo je úzkosť?

Úzkosť je to, čo cítime:

  • keď sa obávame,

  • napätie alebo strach - najmä pri premýšlaníveciach, ktoré sa majú čoskoro stať alebo o ktorých si myslíme, že by sa mohli stať v budúcnosti.

Úzkosť je prirodzená ľudská reakcia, keď si uvedomíme, že sme v ohrození. Dá sa to zažiť prostredníctvom našich myšlienok, emocionálnych pocitov a fyzických pocitov. Je to užitočné, keď sme v nebezpečenstve, ale keď nie sme a my sme ohromení nadmernými úzkostnými myšlienkami, obavami, strachami a dokonca aj záchvaty paniky, úzkosť môže poškodiť vašu kvalitu života. Znamená to, že je pre vás ťažké sústrediť sa, relaxovať a ovplyvniť vašu emočnú a fyzickú pohodu.

Niektoré z emocionálnych príznakov môžu zahŕňať problémy so spánkom, neschopnosť sústrediť sa, podráždenosť, pocit strachu, strach z toho najhoršieho, pocit mimo kontroly, obsedantne sa obávajúci o budúcnosť a minulosť, prežúvavosť o minulých situáciách a skúsenostiach, pocit únavy alebo opakovania myšlienky. Fyzické príznaky môžu zahŕňať bolesť žalúdka alebo prekrvujúce pocity, bolesti hlavy a migrény, závraty, svalové napätie, zvýšený krvný tlak, návaly horúčavy, brúsenie zubov, nevoľnosť, zmeny sexuálnej nálady a záchvaty paniky.

Anchor 1
bottom of page